Firma spedycyjna, a spedycja w firmach transportowych

Firma spedycyjna, a spedycja w firmach transportowych

Każdy ładunek powinien być kontrolowany przez klienta, który monitoruje ruch i terminowe dostawy towarów, a także jego bezpieczeństwo. Dodatkowo trzeba rozwiązywać wszystkie pytania pojawiające się w drodze. Jeśli ładunek ma dużą wartość, to musimy osobiście towarzyszyć podczas podróży, aby uniknąć nieprzewidzianych sytuacji.

Firma spedycyjna, a spedycja w firmach transportowych

Firma spedycyjna – firma transportowa – spis treści:

 1. Firma spedycyjna
 2. Korzyści z usług spedycyjnych
 3. Kiedy spedycja potrzebna

Firma spedycyjna to:

 • Organizacja dostarczenia ładunku, tak by zagwarantować pełne bezpieczeństwo podczas trasy.
 • Planowanie trasy i możliwości ominięcia możliwych przeszkód.
 • Organizacja wydania i odbioru ładunku.
 • Kontrola podczas oznakowania spedycji ładunków.
 • Przygotowanie wszystkich dokumentów, które są niezbędne podczas transportu.

Korzyści z usług spedycyjnych

Zazwyczaj nasz czas wycenianiami bardzo drogo i osobiście towarzyszyć załadunku, podróżować i być przy rozładunku, mało który przedsiębiorca sobie pozwoli. Tu przychodzi z pomocą taka usługa, jak SPEDYCJA. Dzięki tej usłudze, klient przestaje się martwić, ponieważ cały proces dostarczania, i całodobowej opieki (w tym załadunku, rozładunku i pakowania), przeprowadza profesjonalny pracowników firmy spedycyjnej. Klient doskonale wie jakie koszty transportu zostaną naliczone, brak ukrytych opłat. Spedycja transportu znacznie upraszcza proces transportu ładunków od momentu załadunku do miejsca przeznaczenia, zapewniając jej bezpieczeństwo. Usługi te znalazły szerokie zastosowanie w transporcie ładunków ponadgabarytowych. Spedycja mieści w sobie rozwiązywanie wszystkich zagadnień związanych z transportem, które pojawią się w trakcie podróżowania ładunku, w tym obsługę dokumentów towarzyszących.

Kiedy spedycja potrzebna

Niektóre rodzaje ładunków obowiązkowo wymagają spedycji. Do takich przede wszystkim odnosi się transport ponadgabarytowy i ciężki, ponieważ takie ładunki nie pozwalają na swobodne ich transportowanie. Jeśli normy są przekroczone, to podczas podroży obecność spedytora jest wręcz konieczna. Spedycja jest też niezbędna podczas transportu ładunku niebezpiecznego, czyli wybuchowego lub chemicznego, które narażają życie ludzkie lub stwarzają możliwość skażenia środowiska. Przewagą takich usług spedycyjnych jest:

 • zapewnienie minimalnego czasu w podróży, podczas dostarczania ładunków ciężkich i ponadgabarytowych
 • minimalizacja narażenia życia lub środowiska podczas uszkodzeni ładunku profesjonalna obsługa która jest staranie szkolona, dla odpowiedniego zachowania się w niebezpiecznych sytuacjach.
 • brak przestojów na drodze.

Cały proces w pełni jest kontrolowany przez firmę spedycyjną, te osoby, które przynajmniej raz skorzystali z tych usług, wiedzą doskonale ile oszczędzają czasu i nerwów zamawiając tą usługę. Z pewnością zamówią usługę spedycji dla niestandardowego lub bardzo cennego ładunku lub po prostu by zapewnić odbiorcę, że towar będzie dostarczony w całości i na czas. Wypełnij krótki formularz (5 linijek) a zupełnie za darmo dostaniesz naszą wycenę. WYCEŃ ZAMÓWIENIE